co mierzymy

Analizy Geometrii Maszyn

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą analizy geometrii maszyn i urządzeń przemysłowych!

Czy szukasz specjalistów, którzy przeprowadzą kompleksową analizę geometrii w Twoim zakładzie produkcyjnym? Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Nasza firma oferuje wysokiej jakości usługi w zakresie analizy geometrii, które pomogą Ci w optymalizacji funkcjonalności, precyzji i bezpieczeństwa Twoich maszyn.

sprawdzenie kątów i wymiarów

Pomiary wymiarów 3D:

Nasz doświadczony zespół przeprowadzi precyzyjne pomiary wymiarów długościowych, kątowych między elementami maszyn. Dzięki temu będziesz miał pełną wiedzę o zużyciu elementów oraz zgodności wymiarów ze specyfikacją producenta.

płaskość powierzchni

Badanie kształtu i płaskości:

Nasi eksperci sprawdzą poprawność kształtu, prostoliniowość i płaskość powierzchni elementów maszyn takich jak stół roboczy, prowadnice, rolki. Dzięki temu możemy ocenić, czy elementy składowe maszyn są prawidłowo wykonane i nie przenoszą błędów wymiarowych na wytwarzany produkt.

równoległość i prostopadłość maszyn

Ocena równoległości i prostopadłości:

Przeprowadzimy analizę równoległości i prostopadłości elementów współpracujących takich jak prowadnice, wały, rolki. Taka ocena pozwala na sprawdzenie poprawności ustawienia elementów i ich regulacji.

poziomowanie maszyn

Sprawdzenie wypoziomowania:

Nasza usługa obejmuje również ocenę posadowienia maszyn względem idealnego poziomu. Dzięki temu możemy zapewnić, że masywne konstrukcje pracują prawidłowo względem wektora grawitacji (zlikwidowanie ukosowania, zwichrowania, nachylenia).

badanie trajektorii maszyn

Badanie ruchów i trajektorii:

Nasi specjaliści przeanalizują trajektorię i przejazdy osi maszyny. Dzięki temu pomiarowi ocenimy płynności, precyzję i powtarzalność przejazdów wykonywanych przez maszynę (obroty stołu, ruchy w osiach XYZ, wpływ obciążenia na ruch maszyn).

Korzyści jakie przemawiają za regularną kontrolą analizą i sprawdzaniem geometrii maszyn:

Regularna analiza geometrii maszyn produkcyjnych pozwala utrzymać ich optymalną wydajność i precyzję działania, co przekłada się na dłuższy, nieprzerwany czas pracy ciągów technologicznych.

Poprzez analizę geometrii maszyn można wykryć ewentualne odchylenia i nieprawidłowości, co pozwala na wczesne identyfikowanie potencjalnych problemów i podejmowanie odpowiednich działań naprawczych. To z kolei minimalizuje ryzyko awarii maszyn i zapewnia ich bardziej precyzyjne działanie.
Analiza geometrii maszyn i szybkie wprowadzanie korekt prowadzi do ich większej wytrzymałości na działające siły przy dużej liczbie cykli. Elementy współpracujące w sposób prawidłowy, generują zużycie mechaniczne na równym poziomie. Maszyny działają dłużej, są bardziej niezawodne i wymagają mniej częstych napraw czy modernizacji.
Poprzez analizę geometrii maszyn można zidentyfikować i wyeliminować błędy (np. montażowe), które powodują nadmierne obciążenie.To z kolei pozwala uniknąć nieoczekiwanych przestojów w procesie produkcyjnym wywołanych pęknięciem, urwaniem czy zniszczeniem elementów maszyn..
Regularna analiza geometrii maszyn przyczynia się do zapewnienia płynności produkcji poprzez utrzymanie odpowiedniej precyzji, dokładności i niezawodności maszyn. Zapobiega to zakłóceniom w procesie produkcyjnym i minimalizuje straty wynikające z niewydajnej produkcji.
Poprzez analizę geometrii maszyn można zidentyfikować obszary, w których można wprowadzić ulepszenia lub optymalizacje, co prowadzi do zwiększenia efektywności procesu produkcyjnego. Poprawa geometrii maszyn przekłada się na lepszą jakość, szybkość i niższe koszty produkcji.

Skontaktuj się z nami

+48 600 525 006

Nasza firma posiada bogate doświadczenie w przemyśle maszyn produkcyjnych, stosuje najnowsze technologie oraz zaawansowane narzędzia pomiarowe. Gwarantujemy profesjonalizm, precyzję i rzetelność na każdym etapie analizy.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi analizy geometrii maszyn i urządzeń przemysłowych. Optymalizuj funkcjonalność i trwałość swoich maszyn razem z nami!